Line-Up

Tegoroczna edycja DRUM FEST będzie wydarzeniem niezwykle kosmicznym! Do Opola oraz kilku miast południowej Polski zjedzie się  crème de la crème światowej muzyki !

 

Wystąpią między innymi:

Aquiles Priester – brazylijski wirtuoz perkusji metalowej, charakteryzujący się nieskazitelną technika i precyzją. Gra na potężnym zestawie Mapex, otoczony armią talerzy Paiste. Wydał wiele materiałów edukacyjnych zarówno w formie książkowej jak i DVD, często wynajmowany jako perkusista sesyjny zarówno do studia jak i na trasy koncertowe.

 

 

 

Virgil Donati – jeden z największych wizjonerów gry na zestawie perkusyjnym, uznawany często za jednego z najbardziej rozwiniętych technicznie perkusistów w historii. Znany z grania niesamowicie skomplikowanych rytmów i podziałów. Projekty w które się angażuje charakteryzują się wyczynowymi partiami instrumentalnymi. Jego najbardziej znanym zespołem jest formacja Planet X.

 

 

Brian Tichy – amerykański perkusista rockowy, znany m.in. z gry w zespołach Whitesnake, Pride & Glory, zespole Billy’ego Idola. Autor cyklu słynnych koncertów Bonzo Bash podczas którego kilkudziesięciu bębniarzy gra utwory Led Zeppelin. Jego styl gry to bardzo mocne, osadzone, rockowe uderzenia, pełne dynamiki z kolosalną dawką bujającego groove’u, przy tym bardzo widowiskowe i pełne rock and rollowego szaleństwa.

 

 

 

Jerzy Piotrowski – jeden z najważniejszych polskich perkusistów w historii. Znany przede wszystkim z gry w zespole SBB (także u Czesława Niemena), później również Kombi, Dżem, Young Power. Autor legendarnej polskiej szkoły gry na perkusję. Rodzimy prekursor gry na zestawie elektronicznym. Wywarł wpływ na całe pokolenia perkusistów. Posiada rewelacyjny groove, olbrzymi zakres dynamiczny, którym operuje z wielkim wyczuciem. Jego partie bębnów są bardzo muzykalne i pełne energii.

 

Gergo Borlai – pochodzący z Węgier wirtuoz perkusji o międzynarodowej sławie. Przedstawiciel tzw. współczesnej drogi kariery czyli skupianiu się na prowadzeniu warsztatów, pokazów i okazyjnych krótkich projektów z innymi artystami. Jego dynamiczna gra oparta jest o pulsujący groove i zawiera całą masę efektownych technicznych zagrywek.

 

 

Nie może Cię z nami zabraknąć !

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*